| Metal Type | 14K Rose Gold, 14K White Gold, 14K Yellow Gold, Platinum, Sterling Silver |
|---|---|
| Carat Weight | 0.02 CT (6x4mm), .06 CTW |
| Gemstone | Blue Sapphire, Imitation Blue Sapphire |
| Necklace Length | 16", 18" |
| Metal Karat | 14K |
| Stone Shape | Pear |
| Stone Origin | Natural |
| Gemstone | Blue Sapphire |
Multi-Shape Necklace or Center
Price range: $380.00 through $3,510.00
