| Metal Type | 14K Rose Gold, 14K White Gold, 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Stone Shape | Round, Marquise |
| Carat Weight | 0.08 CT (4x2mm), 0.1 CT (3mm) |
| Clarity Color Ctw | 0.07 CTW, 1/10 CTW |
| Necklace Length | 16", 18" |
| Metal Karat | 14K |
| Stone Origin | Natural |
| Gemstone | Diamond |
Micro Bezel-Set Necklace
Price range: $1,650.00 through $1,830.00
