| Metal Type | 14K Rose Gold, 14K White Gold, 14K Yellow Gold |
|---|---|
| Carat Weight | 0 CT (.8mm), 0 CT (1mm) |
| Earring Length | 11mm, 14.75mm |
| Earring Thickness | 5mm, 6.5mm |
| Metal Karat | 14K |
| Stone Shape | Round |
| Stone Origin | Natural |
| Gemstone | Diamond |
Pave’-Style Cluster Hoop Earring
Price range: $2,230.00 through $4,400.00
