| Carat Weight | 0 CT (1.2mm), 0.01 CT (1.3mm) |
|---|---|
| Earring Length | 14.85mm, 15.1mm |
| Earring Thickness | 4.15mm, 4.05mm |
| Metal Type | White Gold |
| Metal Karat | 14K |
| Stone Shape | Round |
| Stone Origin | Natural |
| Gemstone | Diamond |
Pavé-Style Hoop Earrings – 14K White Gold
Price range: $3,120.00 through $3,510.00
